Z ostatniej chwili
VI Sesja Rady Miasta Gorlice - czwartek, 05, marzec 2015 09:57
Garść informacji z Miasta - środa, 04, marzec 2015 16:31
"Gość oczekiwany" - środa, 04, marzec 2015 16:08
07/03 Turniej Piłkarzyków Stołowych - środa, 04, marzec 2015 14:57

WYSOWSKIE WODY - NA ZDROWIE

 • sobota, Paź 26 2013
 • Napisał 
 • Media
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Właściwości naturalnych mineralnych wód leczniczych z Wysowej-Zdroju, potwierdzone m.in. w badaniach przeprowadzonych na Śląskiej Akademii Medycznej, są na tyle unikalne, że korzystają z nich teraz kuracjusze z innych polskich uzdrowisk. ?Franciszek?, ?Henryk? i ?Józef? są dostępne w Konstancinie, Świnoujściu, Ciechocinku, Inowroclawiu, Rabce, Wapiennem, Uniejowie i Krakowie-Swoszowicach.

Stosuje się je w profilaktyce i leczeniu wielu popularnych dolegliwości, m.in. cukrzycy, zbyt wolnej przemiany materii, słabej odporności, kłopotów żołądkowych czy problemów z nerkami.

OD LAT W PARZE ZE ZDROWIEM
Leżąca w samym sercu Beskidu Niskiego Wysowa-Zdrój to miejsce spotkania wielu kultur i smaków. Łagodny i korzystny mikroklimat oraz wyjątkowe górskie powietrze sprawiają, że ta mała uzdrowiskowa miejscowość od lat cieszy się renomą wśród kuracjuszy i wczasowiczów. Jej największym bogactwem są naturalne wody mineralne o wyjątkowych właściwościach leczniczych.
Wysowskie wody lecznicze, dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych oraz odpowiedniej proporcji tzw. składników swoistych, silnie i korzystnie oddziałują na organizm człowieka. Ich działanie polega w szczególności na neutralizacji kwasu solnego w żołądku i hamowaniu czynności wydzielniczej żołądka. Mają one również właściwości przeciwzapalne, odczulające, działają pobudzająco na wydzielanie żółci, alkalizują mocz oraz pobudzają przemianę materii w przypadkach otyłości, dny moczanowej i cukrzycy. Wody z wysowskich zdrojów stosuje się także w chorobach układu pokarmowego (wrzody żołądka i dwunastnicy, nieżyty żołądka, schorzenia dróg żółciowych, zaparcia), w kamicy nerkowej i stanach zapalnych dróg moczowych, cukrzycy i innych chorobach przemiany materii. Pomocne są również w nadciśnieniu tętniczym, ogólnym osłabieniu, jako środki odtruwające organizm, stymulujące układ immunologiczny i uodparniające.
Uwaga: kuracja pitna wysowskimi wodami leczniczymi, która trwa powyżej miesiąca, powinna być przeprowadzana według wskazań lekarza.
Najlepszym potwierdzeniem leczniczych właściwości "Franciszka", "Józefa" i "Henryka" jest fakt, że od lat wykorzystywane są w leczeniu uzdrowiskowym. Właściwości lecznicze i profilaktyczne wysowskich wód leczniczych zostały również potwierdzone w badaniach prowadzonych przez specjalistów Śląskiej Akademii Medycznej pod kierunkiem prof. dra hab. n. med. Franciszka Kokota oraz prof. dra hab. Władysława Grzeszczaka.

FRANCISZEK TO IDEALNY TOWARZYSZ NA DIECIE!
Lecznicza woda mineralna ?Franciszek?, zawierająca aż 14814,3 mg rozpuszczonych składników w jednym litrze, przyspiesza trawienie i poprawia przemianę materii. Polecana jest także osobom cierpiącym na choroby wrzodowe, zgagę, przewlekłe nieżyty żołądka i dwunastnicy, schorzenia pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz mających problemy z zaparciami. Stosowana do inhalacji pomaga w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Co ciekawe, w znaczący sposób łagodzi też objawy nadużycia alkoholu.

HENRYK - NA KŁOPOTY ŻOŁĄDKOWE I NIE TYLKO
?Henryk? przynosi ulgę w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeniach przemiany materii oraz schorzeniach dróg żółciowych. To woda lecznicza szczególnie polecana osobom cierpiącym na nadkwasotę i niedobór jodu. Skutecznie obniża poziom cukru we krwi, dlatego wykorzystywana jest we wspomagającym leczeniu cukrzycy.
Ogólna zawartość rozpuszczonych składników w ?Henryku? to 5225,6 mg/l.

JÓZEF - EKSPERT OD DOLEGLIWOŚCI UROLOGICZNYCH
Unikalna kompozycja minerałów, zawarta w ?Józefie? (ogólna zawartość rozpuszczonych składników 2156,6 mg/l) zapewnia dużą skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości urologicznych. Ta wysowska woda lecznicza działa korzystnie m.in. w odmiedniczkowym zapaleniu nerek i w stanach zapalnych dróg moczowych. Dobrze oczyszcza nerki. Wskazania: stany zapalne dróg moczowych, kamica nerkowa, inne choroby urologiczne, dna moczanowa.

GDZIE SĄ DOSTĘPNE WYSOWSKIE WODY LECZNICZE?
Lecznicze wody mineralne ?Franciszek?, ?Henryk? i ?Józef? z Wysowej-Zdroju produkowane są w pojemnościach 0,33 l, 0,5 l oraz 5 l. Można je kupić w większych sieciach handlowych na terenie całej Polski, w sklepie internetowym www.sklep.wysowianka.pl i w polskich uzdrowiskach: Rabce, Wapiennem, Swoszowicach, Inowrocławiu, Ciechocinku, Konstancinie, Świnoujściu, Uniejowie oraz ? oczywiście - w Wysowej-Zdroju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O UZDROWISKU WYSOWA:
Wysowa-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, położona w zachodniej części Beskidu Niskiego. Oprócz łagodnego, korzystnego dla kuracjuszy mikroklimatu oraz czystego, górskiego powietrza, największym jej bogactwem są podziemne złoża naturalnych, mineralnych wód, czerpanych obecnie aż z 14 różnych ujęć.
Prozdrowotne i lecznicze walory wód z Wysowej można było docenić szerzej już w latach osiemdziesiątych XIX wieku, kiedy to rozpoczęto ich sprzedaż i produkcję - w 1887 r. napełniano rocznie około 16 tysięcy butelek. Tuż przed pierwszą wojną światową uzdrowisko zyskało europejską sławę, a jego wody porównywano do tych ze źródeł słynnego włoskiego Merano. Po I wojnie światowej właściciele Zakładu Zdrojowego wybudowali rozlewnię ? pijalnię, w której butelkowano wodę stołową ?Wysowianka? ze zdroju Józef, a także wody lecznicze Słony i Wacław. Przez cały okres międzywojenny były one dostępne w sprzedaży - w hurtowniach i aptekach w całej Polsce. Po II wojnie światowej produkcję wody mineralnej ?Wysowianka? uruchomiła w 1949 r. Spółdzielnia ?Żwirowiec? z Biecza.
Od 1959 roku produkcją wód zajmuje się Uzdrowisko Wysowa SA. Przez ponad 30 lat firma produkowała wody mineralne jedynie w opakowaniach szklanych; w 1992 roku uruchomiła również produkcję wody i napojów w butelkach PET 1,5 l i 0,5 l, a w 1995 roku - w kartonach 5 l. Z dobroczynnego działania wysowskich wód może obecnie korzystać niemal każdy ? są szeroko dostępne w sprzedaży, w wybranych, popularnych sieciach sklepów na terenie całej Polski. Portfolio Uzdrowiska Wysowa SA obejmuje: wysokozmineralizowaną, naturalną wodę mineralną z naturalnym jodem "Wysowianka", średniozmineralizowaną, naturalną wodę mineralną "Wysowianka Zdrój", mineralne wody lecznicze Henryk, Józef i Franciszek oraz dostępne w siedmiu różnych smakach napoje gazowane, produkowane na bazie wody "Wysowianka Zdrój".
Uzdrowisko Wysowa SA to nie tylko rozlewnia - firma zajmuje się także lecznictwem uzdrowiskowym w dwóch obiektach sanatoryjnych ("Biawena" i "Beskid") oraz w Zakładzie Przyrodoleczniczym.

Więcej informacji: www.wysowianka.pl, www.uzdrowisko-wysowa.pl, www.facebook.pl/wysowianka

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Czytany 488 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Media

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Skomentuj

Dodanie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami i akceptacją Regulaminu Serwisu Internetowego ABCGORLICE.PODŁĄCZ  SIĘ

    ZAMÓW SUBSKRYBCJĘ

AKTUALNOŚCI

Filmy wybrane losowo

 • Dni Gorlic 2013 - Dzień Drugi
  Za nami Dni Gorlic 2013, które uświetnił koncert zespołu Wilki. Pierwszy dzień obchodów dni Gorlic zakończył koncert zespołu Ostatnia Wieczerze w Karczmie…
  Czytany 6588 razy
 • Kromer otwartym był. I głośnym.
  Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, przy współpracy z gronem pedagogicznym i samymi uczniami postanowili przekonać do swojej oferty…
  Czytany 18144 razy

ABC Reportaż Foto i Videos

Facebook